wymiana silnika lj 70 88r na hiace 99 r??

Moderator: luk4s7

PiotrusPan
Posty: 4
Rejestracja: 19 maja 2010, 21:46
Auto: LJ70
Kontakt:

wymiana silnika lj 70 88r na hiace 99 r??

Post autor: PiotrusPan »

Panowie dzięki za rady. Po rozebraniu silnika tzn ściągnięciu głowicy okazało się że jeden tłok jest ukruszony i resztka demolowała mi tłok i i głowicę. Po zawiezieniu głowicy do szlifierza okazało się że jest do wyrzucenia bo była już spawana i popękała w tych samych miejscach. Zacząłem szperać po necie za głowicami i od słowa do słowa okazało się że głowica kosztuje 1000zł używka, 1200zł chińska podróba(nowa) a silnik od HiAce-a z 99r z podobno w pięknym stanie 2000zł. I tutaj moje pytanie. Czy orientujecie się, czy macie jakieś doświadczenia już w kwestii tego typu zamian? Podobno jest to ten sam silnik( kwestia czy lj jest wzmacniany typu kute korby lub tłoki). Czy można założyć osprzęt od lj-ta i go uturbić ? Czekam na wasze opinie. Piotrek.

Kot0072
Posty: 33
Rejestracja: 24 wrz 2007, 21:19
Auto: lj 70 86r
Kontakt:

Re: wymiana silnika lj 70 88r na hiace 99 r??

Post autor: Kot0072 »

Kupiłem kiedy lj 70 z 88 roku w którym jest zamontowany właśnie silnik od hiace ten bez turbo. Podobno z bardzo małym przebiegiem i po kapitalnym przeglądnięciu na stole cokolwiek to znaczy:) Jedyne co mi się rzuciło w oczy to że odboje na mocie zostały wstawione od stara żeby nie zmiażdżyć miski olejowej w trakcie jazdy reszta od lj zostawiona oczywiście poza turbo. Silnik cały czas w aucie. Jeżeli chcesz zobaczyć co i jak to zapraszam na oględziny do Żelichowa woj Wielkopolskie

PiotrusPan
Posty: 4
Rejestracja: 19 maja 2010, 21:46
Auto: LJ70
Kontakt:

Re: wymiana silnika lj 70 88r na hiace 99 r??

Post autor: PiotrusPan »

Rozumiem ze sprawę mogłaby załatwić wymiana miski na oryginalną od lj i ewentualnie ssaka. A powiedz mi czy nie brakuje mocy i z którego roku jest ten motor od HiAce-a?

Kot0072
Posty: 33
Rejestracja: 24 wrz 2007, 21:19
Auto: lj 70 86r
Kontakt:

Re: wymiana silnika lj 70 88r na hiace 99 r??

Post autor: Kot0072 »

Tym landem jechałem raz bo bałem się ze się łamie w pół:) O dziwo silnik bez turbo dawał rade (76 koni) i nawet nie było źle ale dobrze też nie górek i błota nie było zwykłe polne drogi. Toyka miała małe kółka bo zaledwie 29 cali. Co do zmiany miski to nie mam pojęcia czy zmiana wchodzi w grę. Samochód kupiłem z serwisu toyoty to szefa pierwszy land który wylądował na jego gospodarstwie. Silnik był wymieniany w serwisie. Jak by było można zmienić miskę i ssak nie zrobili by tego?? Silnik niby z 98 roku tak twierdził mechanik który wyciągał go z dawcy.

Awatar użytkownika
Rokfor32
Klubowicz
Posty: 8455
Rejestracja: 31 paź 2008, 21:15
Auto: Wiele. Różnych. Większość Toyoty.
Kontakt:

Re: wymiana silnika lj 70 88r na hiace 99 r??

Post autor: Rokfor32 »

Silnik z Hiace'a to 2L-T II, i jest w pełni zamienny z silnikami tego typu w dowolnych modelach. Znaczy tzw. "long block", czyli silnik wraz z głowicą. Reszta osprzętu może być różna w zależności od modelu.

W LJ 70 taki silnik był po '90 roku. W modelach starszych była poprzednia wersja silnika 2L-T. Różni się budową głowicy, i to na tyle, że osprzęt (czyli kolektory) z młodszego nie bardzo pasują. Blok natomiast jest taki sam (mogą być drobne zmiany "rozwojowe", ten silnik klepano coś ponad 20 lat i do wielu modeli :wink: ). Czyli da się przełożyć i smoka, i miskę, żeby do LJ zapakować tego z Hiace'a.

Można też zapakować oryginalne turbo z LJ, wtedy nie trzeba będzie kombinować z dopasowaniem wydechu.

ps. jak się nie mylę powinno sie udać zamienić tylko tylną pokrywę turbiny. W obu przypadkach jest ten sam typ - CT-20. Zawsze to lepsza młodsza i mniej wyhuśtana ... :wink:

ODPOWIEDZ