Snorkel - jaki kupić?

Moderator: luk4s7

Awatar użytkownika
Zibi
Posty: 659
Rejestracja: 02 lis 2008, 11:16
Auto: By?o BJ73, 2xHDJ80 XTR 3", HDJ80
jest LC100, HDJ80, rajd?wka Escape, zmota Escape
Kontakt:

Re: Snorkel - jaki kupić?

Post autor: Zibi »

Kurna kiedy zrobicie edycję wpisów? Jak odpisuję, to mam przeważnie wysokie ciśnienie, pózniej jak mi się uspokoi to pewnie bym inaczej - spokojniej napisał :D Kylon - nie odnoś tego co piszę do siebie za bardzo.

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18053
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: Snorkel - jaki kupić?

Post autor: kylon »

To nie okrucieństwo ale zwrócenie uwagi, że nie pasuje idealnie aby potem nie było niedomówień. Chodzi o TJM-a dopasowanego z HZJ70 do LJ70 przed 90 rokiem. Proszę mi wysłać snorkel do KZJ70 to pokaże Ci co i jak. Już raz go miałem ale nie chciało mi się robić fotek. Klient Ci go oddał. Wchodzisz w to :?: :mrgreen: Nie wszyscy są czechami, słowakami itp. Ciszę się, że się im podoba. Ja mam inne podejście do estetyki pracy :wink:.

Nie biorę tego do siebie :wink: - podchodzę na luzie i staram się prowadzić merytoryczną dyskusję :wink:

Awatar użytkownika
Zibi
Posty: 659
Rejestracja: 02 lis 2008, 11:16
Auto: By?o BJ73, 2xHDJ80 XTR 3", HDJ80
jest LC100, HDJ80, rajd?wka Escape, zmota Escape
Kontakt:

Re: Snorkel - jaki kupić?

Post autor: Zibi »

Sek w tym, że ludzie czasem sami nie wiedzą co zamawiają i próbują dopasować. Mamy kopie SS75HF, SS73HF, SS78HFZ czyli wszystke co produkuje safari. Co jeszcze trzeba?

Awatar użytkownika
MariuszS
Klubowicz
Posty: 1494
Rejestracja: 27 lip 2007, 10:56
Auto: LJ-79 na do?ywocie
Kontakt:

Re: Snorkel - jaki kupić?

Post autor: MariuszS »

Zibi pisze:Jak odpisuję, to mam przeważnie wysokie ciśnienie, pózniej jak mi się uspokoi to pewnie bym inaczej - spokojniej napisał :D
;-) lekkie ciśnienie jest chyba potrzebne, aby dyskusja dzięki swojej kontradyktoryjności wydała owoc bardziej merytoryczny! ;-)
Ja się spokojnie, acz ze stale rosnącym zainteresowaniem - przyglądam! ;-)

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18053
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: Snorkel - jaki kupić?

Post autor: kylon »

Przecież nie ma problemu :wink: - montowałeś to powinieneś wiedzieć. Poproszę o dobór właściwego i wysłanie. Samochód to KZJ70 rok 1993. Nie zniszczę aby można było odesłać.

Awatar użytkownika
Zibi
Posty: 659
Rejestracja: 02 lis 2008, 11:16
Auto: By?o BJ73, 2xHDJ80 XTR 3", HDJ80
jest LC100, HDJ80, rajd?wka Escape, zmota Escape
Kontakt:

Re: Snorkel - jaki kupić?

Post autor: Zibi »

podaj numer safari

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18053
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: Snorkel - jaki kupić?

Post autor: kylon »

Nie- dobierz skoro montowałeś i pasuje :wink:. Przecież wiesz co sprzedajesz i montujesz :wink:

Awatar użytkownika
Zibi
Posty: 659
Rejestracja: 02 lis 2008, 11:16
Auto: By?o BJ73, 2xHDJ80 XTR 3", HDJ80
jest LC100, HDJ80, rajd?wka Escape, zmota Escape
Kontakt:

Re: Snorkel - jaki kupić?

Post autor: Zibi »

Sorry Kylon ale teraz się czepiasz. Z pierwszego postu a do niego się odnosiłem nie wynika, że to hzj wiec w domyśle jest to raczej zwykłe LJ. Piszesz, że kopie nie pasują więc w domyśle odnosimy się do kopii safari. Więc podaję, jakie kopie safari sa produkowane a teraz odwracasz kota ogonem wynajdując HZJ. To może oddzielmy dyskusję i dyskutujmy konkretnie o modelach. Bo na razie całośc sprowadza się do dyskusji - pasują tylko orginały a "kopie" nie pasują. Więc powiedz mi, do którego modelu safari - dla ułatwienia - http://safarisnorkel.com/docs/snorkel/toyota.html" onclick="window.open(this.href);return false; nie pasuje kopia.

Awatar użytkownika
MariuszS
Klubowicz
Posty: 1494
Rejestracja: 27 lip 2007, 10:56
Auto: LJ-79 na do?ywocie
Kontakt:

Re: Snorkel - jaki kupić?

Post autor: MariuszS »

Trudno, muszę włożyć palce między drzwi a futrynę.... ;-)
... bo się za chwilę będziecie strzelać, a mój problem dalej nie zostanie rozwiązany. :-(
Kolega @Rucki25, który wywołał temat, podał trochę za mało danych, a teraz zniknął. :-(
Ponieważ jednak podejrzewam, że ma bardzo podobny problem do mojego, to skupię się swoim interesie ;-)

Chodzi o dobranie snorkela w umiarkowanej cenie, wykonanego z jednak z LDPE a nie "fiberszajsu, do Toyoty serii J-7 w wersji Light Duty, z zakresu roczników 1990-1996.
Czyli chodzi o modele takie jak: LJ-70, LJ-73, LJ-78, LJ-79 oraz KZJ-70, 73, 77, 78

Z tego co wiem, Safari (w oryginale) takich właśnie nie produkuje, lecz jedynie do serii Heavy Duty, czyli HZJ-71, 74, 73, 75, 78.
I decydujący tu jest bardziej właśnie inny kształt błotnika niż króciec filtra powietrza, bo to czego nie widać, jakoś można łatwiej przerobić.
Trudno się spodziewać, aby kopie Safari nie pasowały do oryginałów, skoro są ich wiernymi kopiami.
Natomiast chodzi o to, że w tej ofercie chyba jednak nie ma snorkela do LJ z lat 90-96. :?:

PS. Wiem, że powinien pasować snorkel B.I.T ale jest dla mnie zdecydowanie za drogi.

czobi
Klubowicz
Posty: 4096
Rejestracja: 05 kwie 2007, 10:19
Auto: classic hill
Kontakt:

Re: Snorkel - jaki kupić?

Post autor: czobi »

podrobe chinska calkiem senswona kupilismy do blavatkowozu (kzj78) radosc byla krotka
wlasnie z Kylonem odpakowalismy tego snorka i po probach, wnioski
– w srodku nic nie pasuje, liczylismy sie z tym, rzezbiarstwo do przerobienia
– bałdzo srednio pasuje z ksztaltem blotnika, dla niewidomego jakos do przezycia
– inny kąt zalamania blokuje w gornej polowce drzwi pasazera, total kicha
naginajac rzeczywistosc i niebosklon da sie jakos zamontowac, ale nie chceilismy takiego syfu.
niestety skonczylo sie na BIT.

te podroby sa zdecydowanie do hzjtow, alternatywnie potaniosci poszedlbym w rure metelowa gietą i grzybek.

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18053
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: Snorkel - jaki kupić?

Post autor: kylon »

Dokładnie o to chodzi. Nie jest to czepianie się tylko stwierdzenie faktu, że nie ma firma Safari dedykowanego modelu snorkela do tego auta. HZJ-ot się tu pojawia bo tylko z tego modelu mogłeś coś dobierać z Safari. Długości rury są zupełnie inne niż umiejscowienie otworu w LJ/KZJ-ocie po 90 roku. Taka jest po prostu brutalna prawda więc chciałem Ci to pokazać na przykładzie konkretnego auta bo takie posiadam. Snorkeli troszkę w życiu sprzedałem i zamontowałem. Wydaje mi się nieskromnie, że ogarniam temat :wink:. Owszem wspomniany BIT jest właśnie zrobiony specjalnie pod ten model samochodu ale jego cena jest bliska Safari stąd rozumiem Mariusza.

Reasumując musicie spróbować coś dobrać z HZJ-ota i potem po swojemu łączyć z puszką przy założeniu że będzie cięty wewnętrzny błotnik nie w nowym miejscu ale nachodząc na oryginalny otwór. Dlatego też i żaden z szablonów od snorkeli Safari nie pasuje do tego pojazdu, a więc trzeba sobie robić to na oko, miarki tudzież inne inżynieryjne cuda.

Montowałem już snorkele chyba do większości pojazdów oprócz nowej J150 ale niebawem to się zmieni 8). Kiedys robiłem to sam. teraz robią to moi ludzie ale mam to do siebie że na warsztacie mnie pełno :wink:. Tak więc ogarniam co robią i jak robią - przynajmniej staram się.

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18053
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: Snorkel - jaki kupić?

Post autor: kylon »

Dla rozwiania wątpliwości był to snorkel właśnie od Zibiego :wink:. Nie był on zły on po prostu nie pasował - ot tak od strzału. Nie byłem wtedy sam i różnice widziało kilka osób bo akurat wspólnie byliśmy terenowo zaangażowani. Żeby nie było, że miałem zwidy albo stronniczy :wink: .

czobi
Klubowicz
Posty: 4096
Rejestracja: 05 kwie 2007, 10:19
Auto: classic hill
Kontakt:

Re: Snorkel - jaki kupić?

Post autor: czobi »

http://www.wyciagarki.pl/sklep/produkt/ ... erii-70-75" onclick="window.open(this.href);return false;
konkretnie to byl taki. o grymaszeniu, stronniczosci, czy zlej woli nikogo mowy nei bylo
bo cholernie chcielismy go przypasowac, zawsze lepiej miec za pinćset niz tysiac pińcset
ale wybitnie to nie pasuje w rzadna strone– praktika jebiot teoriu. 8)
( btw to nie jest wycieczka osobista do Zibiego kupilismy, nasza niewiedza, no problem.)

Patry
Posty: 465
Rejestracja: 01 lis 2008, 21:47
Auto: J73 V8, HDJ100, HJ61, FZJ80
Kontakt:

Re: Snorkel - jaki kupić?

Post autor: Patry »

się podepnę pod temat..

czy do HJ61 są dostępne inne snorkele niż np. Safari za zylion szelestów ? chciałbym coś z LDPE czy jak to się tam nazywa..

coś do 5-6 stówek :roll:

Awatar użytkownika
Zibi
Posty: 659
Rejestracja: 02 lis 2008, 11:16
Auto: By?o BJ73, 2xHDJ80 XTR 3", HDJ80
jest LC100, HDJ80, rajd?wka Escape, zmota Escape
Kontakt:

Re: Snorkel - jaki kupić?

Post autor: Zibi »

Panowie - po to podałem link do safari aby każdy mógł to porównać. Nie jest moją winą, że ktoś mimo że są i opisy i rysunki techniczne kupuje snorkel LJ 70-75 i próbuje go dopasować do HZJ78 do którego jak widzicie na stronie safari jest inny snorkel. I jak na tej podstawie można mówić, że kopie są "bee" bo nie pasują. Ja już kompletnie Was nie rozumiem. Mógłbym jeszcze zrozumieć amatorów ale Kylon - na miłośc boską - po to jest strona safari aby podejrzeć i sprawdzić jaki snorkel do czego pasuje.

A do HJ 60 niestety z LLDPE nie ma w tej chwili szans. Płyną z glass-finer czyli z waty szklanej ( próbki były bardzo ładnie wykonane) i będą za 6 tygodni.

Idę walnąć drinka - te wszelkie fora to nie dla mnie.

ODPOWIEDZ