Rozładowujący się akumulator

Moderator: luk4s7

RAT
Posty: 638
Rejestracja: 02 lis 2015, 14:38

Rozładowujący się akumulator

Post autor: RAT »

Witam
Panowie od jakiegoś czasu mam problem z rozładowującym się akumulatorem w moje KZJ73 - jak samochód postoi przez 2-3 tygodnie to coś rozładowuje akumulator do poziomu że rozrusznik obróci 2 razy ale bez mocy i pada.
Wczoraj podłączyłem miernik pomiędzy plus akumulatora a klemę i wyszło mi 0,23 -0,24 A ( miernik ustawiony jak na zdjęciu - Ampery i 20m )
Czy taki pobór nie jest za duży bo kumpel mi wspomniał że powinno być coś koło 0,03-0,05 wiec mam za duży pobór.
Wyjaśnię też że to na wyłączonym zapłonie i z odpiętym radiem i zapalniczką ( przypuszczałem że to może radio lub zapalniczka mają coś uszkodzone)
Proszę o poradę co może być nie tak lub gdzie szukać poboru ?

Obrazek

Mam też drugi problem związany z jakimś dziwnym kożuchem pod korkiem od chłodnicy .
Wymieniałem chłodnice na nową - spuściłem płyn odkręcając tylko najniższy wąż od chłodnicy - zapewne nie zleciał cały płyn , po założeniu nowej chłodnicy zalałem ją płynem pod korek( płyn DYNAGEL) i zagrzałem - wszystko było ok , teraz po jakimś czasie odkręcam korek i zobaczyłem jakiś dziwny kożuch pod korkiem :
Obrazek
Obrazek
po dotknięciu został na palcu a pod spodem normalny płyn.
Obrazek

Kożuch nie miał innego zabarwienia niż płyn - nie był jakiś mazisty , co to może być ?
Mogło coś się wytracić z płynu , może mieszając się z płynem który pozostał w układzie coś powstało ?
Panowie proszę o radę bo mając z tyłu głowy że to KZJ od razu nasuwa się pytanie czy to czasem nie głowica ?
Wyjaśnię auto stało około 3 tygodni bez palenia , korek oryginalny Nisensa dostarczony z chłodnicą ciśnienie 1,1 - pytanie tez czy nie powinno być niższe bo kupiłem wraz z chłodnica dodatkowo korek bo myślałem że nie ma w zestawie i on już jest 0,9.
Jaki powinien być korek ? 0,9 czy 1,1 ?

Proszę o pomoc i rade .

Awatar użytkownika
kpeugeot
Klubowicz
Posty: 2509
Rejestracja: 24 cze 2009, 06:52
Auto: Taro(hilux) 3.0 V6
lj70 2LTII r1986
LJ78 2LT EFI 1991
Kontakt:

Re: Rozładowujący się akumulator

Post autor: kpeugeot »

jakaś żarówka ci kradnie prąd

jak ci sie ten kożuch znowu pojawi to się martw a na razie se odpuść

Gałka
Sąd Koleżeński
Posty: 4425
Rejestracja: 05 kwie 2007, 21:04
Auto: HZJ73 3w1
Kontakt:

Re: Rozładowujący się akumulator

Post autor: Gałka »

u mnie prąd uciekał poprzez uzwojenie rozrusznika . Sprawdź amperomierzem wszystkie odbiorniki na wejściu.
Przy wyłączonej stacyjce miałem pobór ok. 2 A i metodą eliminacji doszedłem.

mirmlo
Posty: 76
Rejestracja: 19 sty 2015, 20:38
Auto: fj40,lj78,zmoty r??ne, ale w cz??ci toyoty
Kontakt:

Re: Rozładowujący się akumulator

Post autor: mirmlo »

Kolejna opcja-jeśli na kolumnie kierownicy masz guzik koło stacyjki, to powinieneś wyciągać kluczyk po wciśnięciu owego(jednocześnie)inaczej będzie rozładowany aku, bo nie wszystko jest odłączone.

Awatar użytkownika
hetman
Posty: 366
Rejestracja: 21 lis 2015, 21:05
Auto: LJ78 - ?uczek
Kontakt:

Re: Rozładowujący się akumulator

Post autor: hetman »

mirmlo pisze:Kolejna opcja-jeśli na kolumnie kierownicy masz guzik koło stacyjki, to powinieneś wyciągać kluczyk po wciśnięciu owego(jednocześnie)inaczej będzie rozładowany aku, bo nie wszystko jest odłączone.
Ja dokladnie tak mialem. Kluczyk byl wyrobiony i wychodzil bez wciskania tego guziczka. Dosztukowany kluczyk juz sie blokuje i pozwala na wcisniecie przycisku i przekrecenie do pozycji "0".

Awatar użytkownika
tadeo
Klubowicz
Posty: 1428
Rejestracja: 18 kwie 2008, 22:48
Auto: VDJ 76 i 150
Kontakt:

Re: Rozładowujący się akumulator

Post autor: tadeo »

Ja bym gasił światło w aucie :lol:

Awatar użytkownika
Heniu
Klubowicz
Posty: 1133
Rejestracja: 21 maja 2007, 11:40
Auto: LJ70 '86
Kontakt:

Re: Rozładowujący się akumulator

Post autor: Heniu »

Jeżeli nie wypłukałeś tej nowej chłodnicy to prawdopodobnie jest to pozostałość po fabrycznym środku konserwującym. Z akumulatorem proponuje zrobić test , odepnij klemy jak zostawiasz auto na te kilkanaście dni bez jazdy, jak zakręci bez problemów to będziesz miał jasność co do kondycji akumulatora i faktycznie trzeba szukać poboru prądu. Miałem podobny przypadek u siebie, finalnie okazało się że aku miał mikro zwarcie i wymiana na nowy pomogła.

Awatar użytkownika
vGreg
Posty: 944
Rejestracja: 01 gru 2011, 11:27
Auto: LJ70 z 92'
Kontakt:

Re: Rozładowujący się akumulator

Post autor: vGreg »

Miałem/mam upływność 20-30mA. Temat częściowo olałem i założyłem wyłącznik za aku na (-). Od tamtej pory zero kłopotów z aku pod długim postoju (po 5 m-c zimowych odpalił bezproblemowo). Samochód do rekreacji wiec nie przeszkadza mi włącz/wyłącz aku pod maską.
Grzegorz

Gałka
Sąd Koleżeński
Posty: 4425
Rejestracja: 05 kwie 2007, 21:04
Auto: HZJ73 3w1
Kontakt:

Re: Rozładowujący się akumulator

Post autor: Gałka »

też mam hebel pod maską i wyłączam prąd przed każdym dłuższym postojem. Akumulatory trzymają napięcie kilka miesięcy.

ODPOWIEDZ