LPG w 22R

Moderator: luk4s7

Awatar użytkownika
vico
Posty: 63
Rejestracja: 01 sty 2012, 01:27
Auto: RJ73
Kontakt:

Re: LPG w 22R

Post autor: vico »

"Widzę że masz naprawdę spore braki" Prowadząc warsztat Afr em pracuje na co dzień więc
rozmowa z Rokforem była na wesoło.Podpięcie sondy bez układu wykonawczego pozwoli ustawić
parametry na początku,a za jakiś czas zwłaszcza w gaźniku trzeba je korygować, wiec najlepiej
w tym układzie podpiąć sondę do śrubokręta.
Pozdrawiam

carinus
Posty: 174
Rejestracja: 26 paź 2012, 20:48
Auto: LJ70,KZJ90
Kontakt:

Re: LPG w 22R

Post autor: carinus »

Spoko,nie wiedziałem czy ktoś sobie jaja robi.Odnośnie samego gazu.Mam cały czas podłączony monitor sondy i widzę co się dzieje.W porównaniu z tym co dzieje się na co dzień,kiedy gazownik ustawia komuś gaz i klient znika na kilka lat ,bo z gazem się nic nie dzieje a później płacz bo głowica do remontu,założenie sondy daje spokój ducha.

szelma
Posty: 127
Rejestracja: 23 gru 2011, 18:54
Auto: RAV4 2,0 , Hilux 2,5 d4d
Kontakt:

Re: LPG w 22R

Post autor: szelma »

Mam w kolektorze sondę, ale nie jest podłączona, nie wiem czy działa. Jaki zestaw sonda-miernik mogę założyć by mieć wgląd w to co LPG podaje do silnika.

Awatar użytkownika
vico
Posty: 63
Rejestracja: 01 sty 2012, 01:27
Auto: RJ73
Kontakt:

Re: LPG w 22R

Post autor: vico »

"Miernik składu mieszanki - a tak na prawdę wskaźnik podpięty pod sondę lambda, ino że z wytłumieniem tej jej pulsacji " Tak jak napisał Rokfor najlepszy byłby najprostszy Afr.Chodzi o uśrednienie odczytu sondy
żeby był czytelny.Zwykły miernik określi czy silnik jest zalany czy jest zbyt ubogo.Odczyt składu
idealnego mieszanki jest trochę problematyczny.Chcąc jeździć dobrze i oszczędnie na Pb musisz
podpiąć sondę i w dodatku musi być sprawna.Ty masz sondę 1V napięciową która jest dość tania
w zakupie o ile obecna padła

ODPOWIEDZ