Toyota Land Cruiser PZJ73 3.5 D 91r Heavy Duty

Moderator: luk4s7

Nuras
Posty: 8
Rejestracja: 17 maja 2015, 13:12

Toyota Land Cruiser PZJ73 3.5 D 91r Heavy Duty

Post autor: Nuras »

Witam wszystkich miłośników błota ;)

Zastanawiam się nad kupnem w/w modelu ale nigdy nie posiadałem tak owego ani żadnej terenówki heh chyba że audi a6 c4 quattro to terenówka ;) Głównie w błocie taplam się na Motocyklach Hard Endurakach :twisted: . Mam pytanie konkretnie o ten model i silnik. Jak widać na zdjęciach jest trochę pracy przy nim ale raczej wizualnie, silnik i wszystkie napędy sprawne. Rama do piaskowania i cynkowania. Drzwi do naprawy albo wymiany ogólnie lekko pomiętolony ale bez tragedii. Zawiecha na piórach nie wiem czy to wada czy zaleta czytałem w innych postach, ze nie ma tragedii niektórzy wręcz chwalą wiec chyba ok. Długo stoi to nie dobrze. Tylne lampy do wymiany (podobno akurat one są kosztowne). Silnik 3.5L 5 cylindrów zwykłe D chyna 115 albo 120 koni nie zwróciłem uwagi czy jest na pasku czy łańcuszku? . Napiszcie czy warto się w to pchać. Cena dla mnie ma być atrakcyjna (ale jeszcze muszę z kuzynem pogadać :lol: Podniesiony na zawieszeniu i ramie. Opony 35. Wiem że prawie nie możliwe jest po zdjęciach wycenić ale ile byście za to dali na łoko? :roll: Ogólnie wszystkie prace czyli rozebranie auta na części zawiezienie do piaskowania malowania i cynkowania ogarnę sam, gorzej ze znalezieniem części blacharskich i tu też się wypowiedzcie. Aha i czym się różni PZJ od HZJ bo widzę że większość szuka HZJ... Pozdrawiam i proszę o wyrozumiałość grzebię w autach ale osobowych to dla mnie nowość ;)

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
sebastian44
Posty: 2143
Rejestracja: 01 lis 2009, 18:23
Auto: była BJ73, była KZJ95, aktualnie TRJ120
Kontakt:

Re: Toyota Land Cruiser PZJ73 3.5 D 91r Heavy Duty

Post autor: sebastian44 »

To baaardzo rzadkie auto, może byc problem z częściami do silnika. A ze zdjęć wygląda na to że już mocno zużyte. Ja bym szukał LJ70 lub KZJ70. KZJ ma mocny silnik, zawieszenie na sprężynach i jest o niebo wygodniejszym autem przy zachowaniu tej samej a nawet lepszej dzielności terenowej. Za auto ze zdjęć nie dałbym realnie wiecej niż 8 tyś.
PS To że napędy i silnik działają nie jest jakąś rewelacją, bo one zawsze działają ;)

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18050
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: Toyota Land Cruiser PZJ73 3.5 D 91r Heavy Duty

Post autor: kylon »

Z częściami do silnika nie ma najmniejszego problemu. Ma jeden cylinder mniej niż HZJ czyli 5.

Nuras
Posty: 8
Rejestracja: 17 maja 2015, 13:12

Re: Toyota Land Cruiser PZJ73 3.5 D 91r Heavy Duty

Post autor: Nuras »

Kurcze kolega sebastian44 pisze, że wart jest z 8 000 pln to by mi pasowało ale on stoi duuuużo drożej i ciekawi mnie dla czego bo jest hd, lub bo ma niezawodny silnik? Dziwi mnie to czy to faktycznie taki rarytas ze względu na to, że jest ich mało? Jeśli do silnika jak pisze ,,kylon'' nie ma problemu z częściami to co z resztą buda, napędy?

Zbowid
Klubowicz
Posty: 406
Rejestracja: 14 paź 2007, 16:24
Auto: HDJ80 24V/V2 HD
Kontakt:

Re: Toyota Land Cruiser PZJ73 3.5 D 91r Heavy Duty

Post autor: Zbowid »

Daj sobie spokój z tym egzemplarzem... on już mocno wysłużony... chyba, że chcesz zainwestować 30 tyś i mieć auto, które nie spełni Twoich oczekiwań?

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18050
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: Toyota Land Cruiser PZJ73 3.5 D 91r Heavy Duty

Post autor: kylon »

Tak. Tego nie dopisałem. Stawiam już ze zdjęć że to śmietnik.

Nuras
Posty: 8
Rejestracja: 17 maja 2015, 13:12

Re: Toyota Land Cruiser PZJ73 3.5 D 91r Heavy Duty

Post autor: Nuras »

Dzięki za wszystkie odpowiedzi podaruję go sobie w sumie to miał służyć do jazdy wokół komina i do lasu, nie na rajdy ani nie na wyjazdy rodzinne ;) Za 6 000 no może za te 8 000 bym zaryzykował ale niestety jak pisałem cena jest baaaardzo wysoka i nie wiem w sumie za co he he pozdrawiam.

jezus
Posty: 1818
Rejestracja: 05 lut 2009, 20:58
Auto: IVECO 168M11
Kontakt:

Re: Toyota Land Cruiser PZJ73 3.5 D 91r Heavy Duty

Post autor: jezus »

Tak na szybko... tu masz coś na wyjazdy w koło kominka . Nie znam auta ale z foto wygląda całkiem całkiem i do negocjacji....
http://olx.pl/oferta/toyota-land-cruise ... dc54406cb9" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
Rokfor32
Klubowicz
Posty: 8463
Rejestracja: 31 paź 2008, 21:15
Auto: Wiele. Różnych. Większość Toyoty.
Kontakt:

Re: Toyota Land Cruiser PZJ73 3.5 D 91r Heavy Duty

Post autor: Rokfor32 »

Legenda jak to legenda. Się ceni ... :mrgreen: Podobnie za wyeksploatowane J8 :wink:

W takich przypadkach - trzeba jednak auto ocenić naocznie. Wbrew temu co wyżej - napęd to istotna sprawa. Najłatwiejsza do ogarnięcia (czasowo) - ale i najbardziej kosztowna. Zgnita buda jest czasochłonna - ale jeżeli ma być zrobiona bez wypasu - to koszty generuje średnie.

Akurat tutaj (na naszym forum) nie omawiamy zbytnio takiej roboty (połatania budy byle jak) - ale tak po prawdzie - wszystko zależy do czego auto ma służyć - i jak długo. I w tym kontekście - cena to po prostu przełożenia na wartość użytkową. Jak wózek ma służyć 5 lat i do upalania - to więcej jak te 8 tysi nie bardzo ma sens. Po pięciu latach w błocie, i bez doinwestowania - po prostu nie będzie więcj warte to - co z niego zostanie :wink:

Nuras
Posty: 8
Rejestracja: 17 maja 2015, 13:12

Re: Toyota Land Cruiser PZJ73 3.5 D 91r Heavy Duty

Post autor: Nuras »

Czyli ogólnie nie ma tragedii ale ciekawe jak z częściami typu drzwi (może cała buda?) . Ogólnie auto ma być sprawne technicznie od spodu na 100 % czyli rama, zawiecha, napędy, silnik (jak tu wygląda sprawa części??). Buda to drugorzędna sprawa (dla mnie), bo zawsze można połatać tylko właśnie pytanie o dostępność części blacharskich. Napędy chyba takie same jak w podobnych modelach ale tu już wy się wypowiedzcie ja jestem zielony jak pisałem w terenówkach pozdrówka;) Aha i nie będę upalał tylko mam konkretny cel jazda po polach i torfowiskach(bez topienia po progi).....

jezus
Posty: 1818
Rejestracja: 05 lut 2009, 20:58
Auto: IVECO 168M11
Kontakt:

Re: Toyota Land Cruiser PZJ73 3.5 D 91r Heavy Duty

Post autor: jezus »

Jazda po polach na resorach... tragedia
Jazda po torfowiskach bez topienia..... mów mi jeszcze :mrgreen
może quad by lepiej pasował do wymogów. :?: :idea:

Nuras
Posty: 8
Rejestracja: 17 maja 2015, 13:12

Re: Toyota Land Cruiser PZJ73 3.5 D 91r Heavy Duty

Post autor: Nuras »

Quad nie bo biorę ze sobą ok 200 kg sprzętu a torfowiska są koszone przez traktor, są to raczej łąki torfowe (źle się wyraziłem) więc taki sprzęt da radę jak traktor z kosiarą przejdzie ;)

jezus
Posty: 1818
Rejestracja: 05 lut 2009, 20:58
Auto: IVECO 168M11
Kontakt:

Re: Toyota Land Cruiser PZJ73 3.5 D 91r Heavy Duty

Post autor: jezus »

Dzióbiesz w polach..?. kwasowość gleby sprawdzasz. :?:

Nuras
Posty: 8
Rejestracja: 17 maja 2015, 13:12

Re: Toyota Land Cruiser PZJ73 3.5 D 91r Heavy Duty

Post autor: Nuras »

Buduję punkty obserwacyjne dla ornitologów oraz myśliwych, trochę dorabiam przy wycince suszek itp... Aha bym zapomniał, to jak jest z tymi częściami do napędów zawieszenia i silnika, pasują od innych modeli ????

Awatar użytkownika
Addams
Klubowicz
Posty: 3856
Rejestracja: 19 lis 2009, 17:35
Auto: FJ40, BJ45
Kontakt:

Re: Toyota Land Cruiser PZJ73 3.5 D 91r Heavy Duty

Post autor: Addams »

Pasują od innych HD

ODPOWIEDZ