Snorkel do LJ70 z 92'- epizod chiński

Moderator: luk4s7

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18050
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: Snorkel do LJ70 z 92'- epizod chiński

Post autor: kylon »

Wszem są dwuczęściowe.

Awatar użytkownika
Heniu
Klubowicz
Posty: 1133
Rejestracja: 21 maja 2007, 11:40
Auto: LJ70 '86
Kontakt:

Re: Snorkel do LJ70 z 92'- epizod chiński

Post autor: Heniu »

A ja mam chiński z logiem jak Safari i nic mu nie jest, nawet kratka cała. Jak widać są różne "chińczyki" .

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18050
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: Snorkel do LJ70 z 92'- epizod chiński

Post autor: kylon »

Były takie :mrgreen:

Awatar użytkownika
Kwiatec
Klubowicz
Posty: 4389
Rejestracja: 15 gru 2008, 10:49
Auto: TOYOTA Hilux
Kontakt:

Re: Snorkel do LJ70 z 92'- epizod chiński

Post autor: Kwiatec »

Heniu pisze:A ja mam chiński z logiem jak Safari i nic mu nie jest, nawet kratka cała. Jak widać są różne "chińczyki" .
niestety prawda jest tak ze chińczyki a już macałem wiele skopiowały ten plastik co to jest w oryginałach i żywotność jest taka sama. pozostaje tylko kwestia dokładności wykonania i poprawnego dobrania.
tak jak łincze i inne rzeczy na początku jak chinole wchodziły to beee bo tylko warn i ramsey sie liczył a dziś te firmy to w pl kilka procent udziału w OR.

Awatar użytkownika
Templar
Posty: 989
Rejestracja: 18 lip 2012, 13:08
Auto: Hilux 2011 3.0
Kontakt:

Re: Snorkel do LJ70 z 92'- epizod chiński

Post autor: Templar »

Moje przygody z chińskim snorkelem w Y60:
-bardzo fajny plastik- dużo przeżył. Zdecydowanie więcej niż reszta auta :D
-wykonanie przyzwoite. Bez niedoróbek i większych nadlewów.
-szablon- można od razu wyrzucić. Prawie żadna dziura się nie pokryła. Co gorsze- snorkel nie trafił w dziurę w podłużnicy i to o około 30mm. Odniosłem ogólnie wrażenie że chińczycy robili formę na podstawie oryginału, nie uwzględniając skurczu po usunięciu z formy. Całość jest jak by w skali pomniejszonej o kilka %.
-"dedykowanie" do konkretnego modelu- symboliczne. Teoretycznie miał być do RD28 ale ta dedykacja kończyła się na nadkolu. Całą resztę złączek do filtra powietrza należało wykonać we własnym zakresie.

Ogólnie w 20-letnim struclu mogłem sobie podłubać, więc nie żałuje tego wydatku, ale do Hiluxa już Safari nabyłem...

Awatar użytkownika
Kwiatec
Klubowicz
Posty: 4389
Rejestracja: 15 gru 2008, 10:49
Auto: TOYOTA Hilux
Kontakt:

Re: Snorkel do LJ70 z 92'- epizod chiński

Post autor: Kwiatec »

dokładnie to miałem na myśli. zamiast montowac kibelrurkę do zmoty jak to kiedyś czyniono nie mając tańszej alternatywy wole chińczyka przy którym trzeba porzeźbić. do hila też wziołem oryginała u kylona wraz z montażem. ale i inna wartość auta i oko też musi mieć swoją część. ale do auta za 6 wsadzić snorkla za 2 to chyba trzeba srać kasą na lewo i prawo.

Awatar użytkownika
Alban
Posty: 591
Rejestracja: 17 cze 2010, 21:58
Auto: HDJ 100

BJ 40
Kontakt:

Re: Snorkel do LJ70 z 92'- epizod chiński

Post autor: Alban »

Kylon, ten co ma ten klient to nawet mu się nie przyglądałem - zeznawał tylko że niby ma pasować.
Ale jak tak mówisz to nawet nie będę sobie głowy tym zawracał.
Nie ma to nie ma.

Awatar użytkownika
Heniu
Klubowicz
Posty: 1133
Rejestracja: 21 maja 2007, 11:40
Auto: LJ70 '86
Kontakt:

Re: Snorkel do LJ70 z 92'- epizod chiński

Post autor: Heniu »

Safari ma perfekcyjnie wykonane formy, stąd też ich cena a i sam projekt też nie jest bez znaczenia. Materiał to żadna filozofia i jego koszt w całości jest pomijalny.

Awatar użytkownika
Rokfor32
Klubowicz
Posty: 8463
Rejestracja: 31 paź 2008, 21:15
Auto: Wiele. Różnych. Większość Toyoty.
Kontakt:

Re: Snorkel do LJ70 z 92'- epizod chiński

Post autor: Rokfor32 »

Dokładnie. Pół kilo polietylenu w hurcie to będzie kilka złotych jakieś ... :mrgreen:

Ale opracowanie formy - trudniejsza bajka, i jej zwrot, przy niewysokiej serii - to musi trochę kosztować w produkcie.

Tak na marginesie - dla tego tworzywa jest dosyć ciekawa technologia. PE się nie wtryskuje, ma za dużą lepkość, ale się rozdmuchuje. prefabrykatem snorkeli jest więc ... zwykła rura, w zasadzie taka sama jak do wodociągów ... :wink:

Awatar użytkownika
vGreg
Posty: 951
Rejestracja: 01 gru 2011, 11:27
Auto: LJ70 z 92'
Kontakt:

Re: Snorkel do LJ70 z 92'- epizod chiński

Post autor: vGreg »

To jakby kto chciał się pobawić to mam na zbyciu:
http://tlc.org.pl/forum/viewtopic.php?f=18&t=9767
Nowy - jak komuś na estetyce zależy :lol:

ODPOWIEDZ