podłokietnik w J7

Moderator: luk4s7

Awatar użytkownika
stopa
Posty: 532
Rejestracja: 10 gru 2009, 13:15
Auto: HZJ 73 '93
Kontakt:

podłokietnik w J7

Post autor: stopa »

Witam

Przy dalszych podróżach szczególnie denerwowują mnie w autku 2 sprawy. "Podłokietnik" na którym nie mozna oprzec łokcia i brak "stopki", na ktorej moznaby oprzec lewą stope. Mimo ksywki narazie drugiego problemu jeszcze nie rozwiazalem ale pierwszy tak.

Rozwiazanie moze sie podobac lub nie ale... moze sie komus przyda:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Zaadaptowany podlokietnik pochodzi z corolli E12. Wystepuje w naturze tylko w bardziej wypasionych wersjach wyposażenia, w ubogich zamiast niego jest tylko płaska klapka. Z tego co widzialem sa wersje w welurze i w skórze

Przykrecilem go do oryginalnej klapki. Trwało to jakies 20 min razem z zamontowaniem w aucie. Kosztowało 60 zł. Kolorystycznie jakos nie odbiega (grey) i nawet jest na dobrej wysokości. Przybył takze mały schowek

Awatar użytkownika
JaroFix
Klubowicz
Posty: 903
Rejestracja: 16 mar 2009, 21:04
Auto: Nissan Patrol GU4
Kontakt:

Re: podłokietnik w J7

Post autor: JaroFix »

Co do spocznika lewej stopy, miałem najprostszy wynalazek z możliwych. Mianowicie walał mi się po garażu kątownik do łączenia krokiew dachowych. Po małych korektach, przykręciłem go do wiadomego plastiku, dając od wewn strony odpowiednio duże podkładki coby się nie wyrwał. Robił jak ta lala. Jedyny mankament tego rozwiązania to nieodpowiednio wyprofilowany pedał sprzęgła. Jak ubierałem zimowe obuwie, stopa mieściła się na styk. W wersjach J7 gdzie był fabrycznie przewidziany podstopnik, pedał sprzęgła był odsunięty w prawo.

Awatar użytkownika
vGreg
Posty: 951
Rejestracja: 01 gru 2011, 11:27
Auto: LJ70 z 92'
Kontakt:

Re: podłokietnik w J7

Post autor: vGreg »

A macie pomysł na podparcie lewej ręki?

Awatar użytkownika
MariuszS
Klubowicz
Posty: 1494
Rejestracja: 27 lip 2007, 10:56
Auto: LJ-79 na do?ywocie
Kontakt:

Re: podłokietnik w J7

Post autor: MariuszS »

vGreg pisze:A macie pomysł na podparcie lewej ręki?
Miałem. Nawet dość fajny. Ale nie sprawdzi się, chyba, ze mieszkasz w Anglii :mrgreen:

Chciałem dać taką "strachołapkę" :
Obrazek
ale, pod lewym łokciem jest zbyt ciasno, i przy szybkim kręceniu kierownicą w terenie będzie kolidować.

Jedyne, co jeszcze można wypróbować, to bardzo płytkie rozbudowanie "wewnętrznego podszybia LP"

Awatar użytkownika
vGreg
Posty: 951
Rejestracja: 01 gru 2011, 11:27
Auto: LJ70 z 92'
Kontakt:

Re: podłokietnik w J7

Post autor: vGreg »

To na zdjęciu to patent pod prawą rękę :D :D :D

I mnie przyszło do głowy żeby zamontować miękki podłokietnik w podszybiu..

Awatar użytkownika
Pyrka
Posty: 3742
Rejestracja: 15 mar 2009, 12:59
Kontakt:

Re: podłokietnik w J7

Post autor: Pyrka »

Weltbild jakiś czas temu sprzedawał za kilkanaście złotych prosty patent pod łokieć, który nie wymagał przykręcania i był łatwo demontowalny kiedy samochod nie wyruszał w dłuższą podróż.

Obrazek

Awatar użytkownika
vGreg
Posty: 951
Rejestracja: 01 gru 2011, 11:27
Auto: LJ70 z 92'
Kontakt:

Re: podłokietnik w J7

Post autor: vGreg »

A jak jest montowany?

Awatar użytkownika
Pyrka
Posty: 3742
Rejestracja: 15 mar 2009, 12:59
Kontakt:

Re: podłokietnik w J7

Post autor: Pyrka »

vGreg pisze:A jak jest montowany?
A nie wiem, bo to w katalogu widziałem, który pocztą przychodzi. Jak sobie zrobisz proste wieszaki montowane do ramki drzwi to możesz to zdejmować i nakładać, a nie przykręcać. Jak się oprze rękę to i tak nie będzie latać po kabinie, bo ciężar ręki to przyciśnie. Tak jakoś pewnie to od strony wnętrza powinno wyglądać.

Obrazek

Awatar użytkownika
Addams
Klubowicz
Posty: 3856
Rejestracja: 19 lis 2009, 17:35
Auto: FJ40, BJ45
Kontakt:

Re: podłokietnik w J7

Post autor: Addams »

vGreg pisze:A jak jest montowany?
montowany jest pewnie na "wsuwkę" pomiedzy szybą a jej wewnętrzną uszczelką

ODPOWIEDZ