gazetka Wyprawy4x4 - czy dobrze widzę?

Moderator: luk4s7

Awatar użytkownika
hashid
Prezes Zarządu
Posty: 4456
Rejestracja: 20 lis 2007, 23:51
Auto: KDJ12
Kontakt:

Re: gazetka Wyprawy4x4 - czy dobrze widzę?

Post autor: hashid »

I Ty Brytusie Mopar... :mrgreen:
owszem jestem ekstrawetryczny w opiniach ale jak mnie coś boli z goryczysryczy to przeistoczę się w śliski przeciwbólowy czopek i wtedy to przełknę. Czekam z niecierpliwością na kolejny numer, który pewnie od Ciebie dostanę :mrgreen: :mrgreen:

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18050
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: gazetka Wyprawy4x4 - czy dobrze widzę?

Post autor: kylon »

Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia :mrgreen:
Luz Panowie - luz :wink:

endurance
Klubowicz
Posty: 1442
Rejestracja: 26 gru 2007, 17:59
Auto: Hilux - owocow?z
Kontakt:

Re: gazetka Wyprawy4x4 - czy dobrze widzę?

Post autor: endurance »

Panowie,

to ja mam konkretną propozycję, zróbmy oficjalną listę życzeń forum tlc i wyślijmy konkrety takie które byśmy chcieli czytać w następnych numerach. Wszyscy wiemy co było, a niektórzy wiedza co jest w najnowszym wydaniu więc zaproponujmy i dopisujmy nasze życzenia

1. endurance - a) opisy wyjazdów, ale z jakimś tematem, jakimś celem, źródła informacji, które mapy, przewodniki są godne polecenia, ciekawe miejsca nie opisane w przewodnikach b) relacje z krótkich weekendowych wyjazdów c) testy sprzętu podróżniczego, sposoby spania, gotowania d) opinie na temat firm organizujących zorganizowane wyjazdy e) nowości w przewodnikach, książkach podróżniczych f) akceptuje teksty firm które pomogą rozwijać gazetkę g) a za $ z punktu f chciałbym poczytać o czymś nowym, o czym nie wiem, a dotyczy szeroko rozumianej turystyki 4x4 i nie tylko, bo przecież wielu z nas jeździ na motorkach i quadach

lubiący konkret
wojciech endurance
http://www.polkasteam.pl" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
ktomek
Posty: 366
Rejestracja: 16 wrz 2009, 11:55
Auto: XK, Wrangler, Hilux
Kontakt:

Re: gazetka Wyprawy4x4 - czy dobrze widzę?

Post autor: ktomek »

grzes pisze:qrcze ni emog esie doczekac az kupie i poczytam... bo coraz ciekawsze opinie sie pojawiaja.
Atmosfera coraz gorętsza się zrobiła, trzeba będzie do Empiku skoczyć i samemu się przekonać

Awatar użytkownika
ktomek
Posty: 366
Rejestracja: 16 wrz 2009, 11:55
Auto: XK, Wrangler, Hilux
Kontakt:

Re: gazetka Wyprawy4x4 - czy dobrze widzę?

Post autor: ktomek »

Fajnie byłoby, gdyby autorzy relacji z wyjazdów chcieli się podzielić informacją na temat materiałów z których korzystali w przygotowaniach, przebiegiem trasy (jakaś mapka by była mile widziana) ogólne informacje praktyczne.
Nie zgadzam się z opinią, że powinny być głównie relacje z wyjazdów 14 dniowych.
Oczywiście, że przeważnie na takie jeździmy, ale te dalsze też są bardzo ciekawe i chciałbym o nich czytać, choćby po to, żeby wiedzieć o czym mam marzyć i do czego dążyć
Przecież poza zasięgiem naszych typowych urlopów są też atrakcyjne, a można zaryzykować opinię że znacznie bardziej atrakcyjne miejsca niż Rumunia, czy Ukraina
Dodatkowo, jak napisał endurance - chciałbym czytać testy sprzętu wyprawowo-biwakowego, ciekawe rozwiązania wyposażenia samochodów według własnego pomysłu ich właścicieli.
Tips & Tricks podróżnika.......

Oczywiście wymagało by to też aktywności większej grupy osób chcących się podzielić swoimi doświadczeniami

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18050
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: gazetka Wyprawy4x4 - czy dobrze widzę?

Post autor: kylon »

Tylko kto to będzie pisał. Zapału zazwyczaj starcza na raz albo dwa. Każdy ma swoje zajęcia i ważniejsze sprawy życiowe. Albo jest sztab ludzi chętnych do roboty w imię fanu, albo kasa na opłacanie i opracowania takich artykułów przez stałego kumatego pracownika na etacie. Oba rozwiązania mało realne więc jest jak jest.
Gazety nie oceniam bo mi nie wypada - chodzi o zawartość merytoryczną samych tekstów. Zdjęcia fajne ale za bardzo porozciągane czyli zapychają miejsce kosztem braku tekstu. No może oczekiwałbym czegoś fajniejszego z Kaukazu zwłaszcza, że tam byłem i widziałem kilka widoków. Z nowości Kaszmir, Mongolia i wspomniany Kaukaz. Jak wspomniał Czobi staroć w postaci Tunezji nie powinien mieć miejsca w Wydaniu Specjalnym. Chyba ktoś nie zdążył z artykułem na czas. Pierwsze dwa artykuły to przedruk z Toyota News, a wystarczyło opisać swoją rajdówkę na bazie czterdziestki. Obie okładki to mega kupa przez duże K, która odrzuca wręcz osobę, która ceni sobie estetykę. No i nie wiem czy Toyota będzie dumna z różowego koloru swojego loga.
Na chłodno i obiektywnie.

czobi
Klubowicz
Posty: 4096
Rejestracja: 05 kwie 2007, 10:19
Auto: classic hill
Kontakt:

Re: gazetka Wyprawy4x4 - czy dobrze widzę?

Post autor: czobi »

poranne przemyslenie wystapilo. czy byc moze wydanie nie powstalo wogole dla tych wlasnie
dwoch artykulow sposored by toyota w ramach jakis zobowiazan,bo niby dlaczego wydanie specjalne okazyjne
w ktorym reszte artykulow wyciagnieto z redakcyjnych zakurzonych szuflad zeby byla calosc...
qrcze glupio bo to brzmi jak kolejna zlosciwosc i dopred...lactwo, obym byl najdalej od prawdy.

poczatki byly zarąbiste, mysle ze na otworzenie tego poziomu szanse sa bardziej niz znikome
temat podrozy to waska grupa a im bardziej heroiczne wycieczki tym trudniej do autorow trafic
i przekonac zeby cos skrobneli. w temacie trzeba mocno siedziec na bierzaco nie rzucac sie z doskoku,
zeby mial kto pisac i to odpowiedzialnie, fachowo i sensownie.
nie widze jakos tego...

Awatar użytkownika
hashid
Prezes Zarządu
Posty: 4456
Rejestracja: 20 lis 2007, 23:51
Auto: KDJ12
Kontakt:

Re: gazetka Wyprawy4x4 - czy dobrze widzę?

Post autor: hashid »

No Bracie Wszyscy Cię teraz zlinczują za mniej stereotypowe myślenie. Masz przes..e. bo już widzę jak idziesz na stos. :mrgreen:

Mnie bardziej odpowiadała poprzednia formuła wypraw. Szersza treściowo. Relacje z wypraw oczywiście ok. - większość z czytelników pomarzy, czasem ktoś powtórzy czy zrobi coś podobnego. Nie każdy był czy jest wytrawnym ofrołderem, czasem warto się czegoś dowiedzieć więcej o tematach dookołabranżowych więc ciekawostki też były potrzebne - różne techniczne porady sprzętowo-giepeesowe, relacje weekendowych imprez, pucharów, rajdów itp." wydarzeń z podwórka"... to było dopełnienie treści bliższe codzienności o które można było się czasami otrzeć czy nawet uczestniczyć. Bliższe odbiorcy.
Początki pamiętam jako coś co powstawało z pasją i rzeczywiście z zaciekawienie czytałem każdy kolejny numer. Serio. Na wyprawy się czekało. Oczywiście było to związane z jakimś pozytywnym zakręceniem towarzyskim co potęgowało efekt. Czar prysł, magazyn przygasł. Życie. Trzeba zrozumieć.
Tak jak pisałem - czekam na kolejne numery i rozwój wydarzeń. Czas pokaże czy coś się zmieni.

czobi
Klubowicz
Posty: 4096
Rejestracja: 05 kwie 2007, 10:19
Auto: classic hill
Kontakt:

Re: gazetka Wyprawy4x4 - czy dobrze widzę?

Post autor: czobi »

Bracie Hugonie od zawsze spodziewam sie Swietej Inkwizycji, dlatego sypiam w szlafmycy i skerpetach. :lol:

tez dwiema lapami podpisuje sie pod stara formula, bo czytajac same relacje z wypraw zdechnac mozna,
zeby dzielo bylo kompletne byc powinny rodbuki, tipsy tricksy smipsy, testy sprzetu, mapy,rajdy, zapowiedzi,reklamy etc etc
tylko trzeba znac ludzi, siedziec w tym. kto to bedzie chcial pisac Panu Redaktorowi, oto jezd pytanie? oby sie tacy znalezli.

drako
Posty: 664
Rejestracja: 07 kwie 2008, 20:32
Auto: hdj80,wili,Lapl
Kontakt:

Re: gazetka Wyprawy4x4 - czy dobrze widzę?

Post autor: drako »

endurance pisze:Panowie,

to ja mam konkretną propozycję, zróbmy oficjalną listę życzeń forum tlc i wyślijmy konkrety takie które byśmy chcieli czytać w następnych numerach. Wszyscy wiemy co było, a niektórzy wiedza co jest w najnowszym wydaniu więc zaproponujmy i dopisujmy nasze życzenia

tak jak pisal Kylon
Zeby taka gazeta mogla funkcjonowac to trzeba ja zapelniac trescia.
Zobaczcie pierwsze numery off-roadu . swietne byly.
Pozniej gdy zapal mija, i okazuje sie ze wcale nie ma tak duzo materialow na rynku trzeba czyms strony zapelnic. Gdy gazeta ma olbrzymi budzet to mozna kombinowac, kupowac teksty, dorzucac pare zyli na wyjazdy w zamian za art itd.

Dlatego zamiast robic liste zyczen :) trzeba sie wziac do pracy, pisac swoje relacje , wysylac zdjecia i pomagac rozwiajac.
Niewazne czy gazeta bedzie sie nazywala wyprawy4x4 i bedzie ja prowadzil Emsi , czy bedzie to H31 prowadzone przez Roberta czy inny pomysl np pod redakcja czobiego.
Autoswiat to taka gazeta, ktora ma odpowiedni budzet zeby np. kupowac dobre teksty. Pytanie tylko kto tam jest w redakcji.

Dobra gazeta wyprawowo offroadowe jest w naszym wspolnym interesie :mrgreen:
parafrazujac z przymruzeniem oka " nie pytaj co gazeta moze zrobic dla ciebie tylko co ty mozesz zrobic dla czytelnikow"

Awatar użytkownika
Kames
Posty: 2076
Rejestracja: 17 wrz 2009, 18:06
Auto: Prawdziwe ?elazo
Kontakt:

Re: gazetka Wyprawy4x4 - czy dobrze widzę?

Post autor: Kames »

ludzi na na rynku chcących cos wtrącic jest bardzo duzo, tylko kazdy sie obawia co z tego wyniknie jak wysle tekst , Gazeta powinna byc otwarta dal zwykłego kowalskiego ktory ma ochote podzielic sie ciekawym wyjazdem czy pomysłem na wyjazd czy tez jakąs nowinką sprzetową lub opisem swego dumnie dozbrajanego samochodu- ooczywiscie tekst poddany weryfikacji itp

Awatar użytkownika
Kwiatec
Klubowicz
Posty: 4389
Rejestracja: 15 gru 2008, 10:49
Auto: TOYOTA Hilux
Kontakt:

Re: gazetka Wyprawy4x4 - czy dobrze widzę?

Post autor: Kwiatec »

wszyscy wspominają pierwsze wyprawy jakie były och i ech. tylko zobaczcie kto pisał wtedy artykuły. zaczęło się dymanko to i artykuły się skończyły. ale może jeszcze to wróci. najlepszy był komiks :mrgreen:

Awatar użytkownika
Pyrka
Posty: 3742
Rejestracja: 15 mar 2009, 12:59
Kontakt:

Re: gazetka Wyprawy4x4 - czy dobrze widzę?

Post autor: Pyrka »

kames76 pisze:...Gazeta powinna byc otwarta dal zwykłego kowalskiego ktory ma ochote podzielic sie ciekawym wyjazdem czy pomysłem na wyjazd czy tez jakąs nowinką sprzetową lub opisem swego dumnie dozbrajanego samochodu- ooczywiscie tekst poddany weryfikacji itp
Jest wolność gospodarcza Kames, każdy może robić pismo lepsze, ciekawsze, nie tylko z przygodami Kowalskiego ale i Nowaka nawet :wink:

Awatar użytkownika
fobos
Posty: 3155
Rejestracja: 04 kwie 2007, 20:47
Auto: VZJ 90
Kontakt:

Re: gazetka Wyprawy4x4 - czy dobrze widzę?

Post autor: fobos »

A ja jak zwykle przewrotnie zapytam: Po cholerę jakaś gazetka ? .
Każdy z nas ma fajne pomysły i był na fajnych wyjazdach. Zróbmy sobie gazetkę na forum. Od roku proszę o uruchomienie bloga ( tu ukłon w stronę Admina ). Każdy zalogowany użytkownik forum mógłby sam redagować swoją gazetkę. I nie będzie do kogo mieć pretensji o kijową zawartość, bo sami będziemy pisać, czyli co napiszemy, taki będzie poziom.

Awatar użytkownika
ktomek
Posty: 366
Rejestracja: 16 wrz 2009, 11:55
Auto: XK, Wrangler, Hilux
Kontakt:

Re: gazetka Wyprawy4x4 - czy dobrze widzę?

Post autor: ktomek »

fobos pisze:A ja jak zwykle przewrotnie zapytam: Po cholerę jakaś gazetka ? .
No jak to po co?
Z gazetką wygodnie siedzi się i czyta w wolnej chwili na kibelku, a z laptopem mniej, nie mówiąc już o PC'cie :wink:

ODPOWIEDZ