Czy znacie to auto? - pytania o Toyoty z ogłoszeń

Moderator: luk4s7

MaxLux
Klubowicz
Posty: 2890
Rejestracja: 05 kwie 2007, 11:01
Auto: GRJ120
Kontakt:

Re: Czy znacie to auto? - pytania o Toyoty z ogłoszeń

Post autor: MaxLux »

Obydwa V8 i 150 sa tak szpetno-koreanskie ze juz wolalbym Kie Sorento - moze sie mi kiedys opatrza ale 120-tka pomimo ze tez plastic to jakos od poczatku cieszyla oko ;)

Awatar użytkownika
seburaj
Posty: 2541
Rejestracja: 24 kwie 2007, 15:15
Auto: by?o: LJ70, BJ73, HDJ100, KZJ95...
Kontakt:

Re: Czy znacie to auto? - pytania o Toyoty z ogłoszeń

Post autor: seburaj »

kia sorento - jedynka - całkiem spoko jest, oprócz zjebanego dołączania przodu...

tania, prosty common-rail na Boschu, przyjemna skrzynia AT - ostatnio mało tego nie kupiłem od klienta któremu robiliśmy wtryskiwacze ;)

ale na polowania się nie nada - szyku nie zadaje :mrgreen:

misiekG
Klubowicz
Posty: 702
Rejestracja: 06 sty 2009, 22:38
Auto: HDJ100, LC200 V8
Kontakt:

Re: Czy znacie to auto? - pytania o Toyoty z ogłoszeń

Post autor: misiekG »

Maxiu :evil: , no popraw się :mrgreen: Panie mam V8 od niecałego roku, mega fajne auto. Posiadam też od kilku lat 100, która zrobiłem na wyprawy. 100 w tym czasie wszyscy skreślali z tego typu zastosowań,elektronika itp. itp. 100 zawiozła mnie w ładne kilka miejsc na świecie i przywiozła z powrotem, przy okazji nadmienię nigdy nie zawiodła poza Campem klubowym :wink: . Za kilka lat V8 będzie sporo zrobionych do terenu i będą jeździć niezawodnie. Osobiście wybrałem V8 starszą niż 150 młodszą, które też oglądałem i nie żałuje, powtarzam fajny wóz.

cahir
Posty: 79
Rejestracja: 21 kwie 2014, 22:01

Re: Czy znacie to auto? - pytania o Toyoty z ogłoszeń

Post autor: cahir »

MisieG- dzięki bardzo za opinie użytkownika! Powiedz mi tylko czy z pneumatyką nigdy nie miałeś problemów?
Seburaj - "ale na polowania się nie nada - szyku nie zadaje :mrgreen: " No wiesz tu nie chodzi o snobizm, a poluje relatywnie mało

misiekG
Klubowicz
Posty: 702
Rejestracja: 06 sty 2009, 22:38
Auto: HDJ100, LC200 V8
Kontakt:

Re: Czy znacie to auto? - pytania o Toyoty z ogłoszeń

Post autor: misiekG »

ja zrobiłem dopiero 20 000km tym autem i żadnych problemów mechanicznych nie miałem. Trzeba dodać, że auto na dzisiaj ma niecałe 100 000km. Szukaj auta pewnego z nie dużym przebiegiem(choć trwa to wieczność jak chce się kupić :mrgreen: ). Czasami warto przepłacić, żeby cieszyć się później bezproblemowym użytkowaniem. Ja swojej szukałem prawie 4 miesiące, po całej europie, a kupiłem 150km od siebie. Odnośnie pneumatyki, jest hydraulika, a w razie W zmienia się to na zwykły zawias jak w 100 i jeździ bez problemów. Powodzenia w zakupie.

cahir
Posty: 79
Rejestracja: 21 kwie 2014, 22:01

Re: Czy znacie to auto? - pytania o Toyoty z ogłoszeń

Post autor: cahir »

misieG bardzo dziekuję Ci za opinie, ale powiedz mi tylko jeszcze czemu tak długo szukałeś? Może głupie pytanie ale co prezentowały sobą te V8 których nie wybrałeś, dlaczego je skreśliłeś?

Awatar użytkownika
seburaj
Posty: 2541
Rejestracja: 24 kwie 2007, 15:15
Auto: by?o: LJ70, BJ73, HDJ100, KZJ95...
Kontakt:

Re: Czy znacie to auto? - pytania o Toyoty z ogłoszeń

Post autor: seburaj »

przecież napisał - NIEDUŻY PRZEBIEG :mrgreen:

Awatar użytkownika
realBiker
Posty: 748
Rejestracja: 23 paź 2009, 21:31
Auto: VZJ90

Re: Czy znacie to auto? - pytania o Toyoty z ogłoszeń

Post autor: realBiker »


Awatar użytkownika
Rokfor32
Klubowicz
Posty: 8439
Rejestracja: 31 paź 2008, 21:15
Auto: Wiele. Różnych. Większość Toyoty.
Kontakt:

Re: Czy znacie to auto? - pytania o Toyoty z ogłoszeń

Post autor: Rokfor32 »

Reparaturka tylnego błotnika nijak ma sie do panelu poszycia zewnętrznego (czyli elementu ujętego w cenniku ASO). A 130 ojro to dwukrotne przepłacenie za reparaturke ... :mrgreen:

Ale auta bym nie skreślał - ino silnik raczej za dychawiczny jak na simexowate kapcie ... :wink:

Awatar użytkownika
realBiker
Posty: 748
Rejestracja: 23 paź 2009, 21:31
Auto: VZJ90

Re: Czy znacie to auto? - pytania o Toyoty z ogłoszeń

Post autor: realBiker »

ok, to szukam mocniejszego motoru :)

Awatar użytkownika
realBiker
Posty: 748
Rejestracja: 23 paź 2009, 21:31
Auto: VZJ90

Re: Czy znacie to auto? - pytania o Toyoty z ogłoszeń

Post autor: realBiker »

http://allegro.pl/toyota-land-cruiser-s ... 87908.html" onclick="window.open(this.href);return false; wozidło salonowe z warszawy, wygląda ciekawie choćpołowe szpeju bym z tego wywalił. ponawiam pytanie czy to znane forumowo auto?

Awatar użytkownika
waldek_BB
Klubowicz
Posty: 506
Rejestracja: 25 wrz 2013, 12:57
Auto: było: KZJ95
było: GV II 1.9 DDiS
jest: SX4 4x4 ... przynajmniej się nie psuje :)
Kontakt:

Re: Czy znacie to auto? - pytania o Toyoty z ogłoszeń

Post autor: waldek_BB »

realBiker, a oglądałeś może tą białą LJ70 od "adacho"?

Awatar użytkownika
realBiker
Posty: 748
Rejestracja: 23 paź 2009, 21:31
Auto: VZJ90

Re: Czy znacie to auto? - pytania o Toyoty z ogłoszeń

Post autor: realBiker »

Tak, okazało się że to auto mojego znajomego :) Pod auto nie wchodziłem, spotkaliśmy się na śniegu. Auto bardzo fajne, utrzymane w seryjnym stanie, jak na swoje lata dobrze się trzyma. Na budzie kilka małych ognisk korozji-purchli, nie działa parę dupereli typu klakson, sterowanie szybą pasażera czy jakieś tam inne duperele. Napędy chodzą ale z reduktora niepokojące dźwięki dochodzą (lewar na N i o kolei biegami w górę, słuchać grzechotanie-terkotanie). Auto nie dla mnie, pojechałem popatrzeć bo mam sentyment do białych Toj. Szukam rocznika 90+ 3.0 turbo z liftem i na większych kapciach.

Awatar użytkownika
realBiker
Posty: 748
Rejestracja: 23 paź 2009, 21:31
Auto: VZJ90

Re: Czy znacie to auto? - pytania o Toyoty z ogłoszeń

Post autor: realBiker »

jeszcze małe uzupełnienie do linku, który wkleiłem wyżej (zielone 95): wg. sprzedawcy automa seryjną zawiechę, chyba wiele się nie pomylę wróżąc że pod tym żelastwem amory umarły, a springi klapły?
Jakieś przemyślenia szanownych kolegów po lekturze ogłoszenia?

Awatar użytkownika
seburaj
Posty: 2541
Rejestracja: 24 kwie 2007, 15:15
Auto: by?o: LJ70, BJ73, HDJ100, KZJ95...
Kontakt:

Re: Czy znacie to auto? - pytania o Toyoty z ogłoszeń

Post autor: seburaj »

nooo, wieszając żelazne zderzaki i kangury na serii to jest duże prawdopodobieństwo... ale auto na zdjęciach nie stoi przesadnie nisko, może zapodkładkowane sprężyny ? ;)

ODPOWIEDZ