J95 Mlodyy

Opis naszych samochodów.

Moderator: luk4s7

Awatar użytkownika
mlodyy
Klubowicz
Posty: 634
Rejestracja: 29 paź 2007, 13:58
Auto: Zuzanki 4x4 ;-) razem 8x8
Kontakt:

J95 Mlodyy

Post autor: mlodyy »

No dobra żeby ożywić trochę dział J9 w dobie podniecania się J4 opiszę trochę swoje autko.
Samochód to J95 z 2001 roku z silnikiem D4D, manualną skrzynią biegów oraz zamontowaną seryjną blokadą tylnego mostu. Autko kupione jako pełna seria i wypieszczochany samochód prezesa :wink: mający służyć jako duże rodzinne kombii :mrgreen:
W chwili obecnej po około dwóch latach w rodzinie samochód przeszedł ewolucję, która zmieniła go w małego potworka, który spełnia moje oczekiwania w nim pokładane w momencie zakupu.
W samochodzie na początku po zakupie pojawiły się opony BF Goodrich AT w jedynie słusznym rozmiarze 265/75 r 16. Wybór padł na AT BFG z uwagi na fakt, że opony tego producenta były użytkowane na poprzedniej mojej terenówce i jako, że byłem z nich bardzo zadowolony to stwierdziłem, że nie będę eksperymentował. Następnie pojawiło się pełne zawieszenie OME, średniej twardości, które spowodowało, że samochód podniósł się w stosunku do lekko siadniętej serii o około 10 cm :mrgreen: co wzbudziło pewien niepokój w rodzinie. W międzyczasie pojawiła się osłona reduktora wykonana własnoręcznie z blachy stalowej na wzór Asfira oraz halogen roboczy z tyłu nadwozia.
Tak przygotowanym samochodem pojeździłem około roku czasu zaliczając jakieś drobniejsze pojazdówki w okolicach W-wy oraz m. in. zeszłoroczne Wilcze Echa.
Jednak cały czas chciałem aby autko nadawało się do trochę ostrzejszych zabaw, chociaż nawet przy tym stopniu modyfikacji nigdy mnie nie zawiodło i nie wymagałem jakiejś szczególnej pomocy przy pokonywaniu przeszkód terenowych, ale jednak apetyt rośnie w miarę jedzenia. Więc zaczeły się marzenia o stalowym zderzaku przednim, snorkelu i wyciągarce. Jednak w dalszym ciągu samochód nie miał być typowym przeprawowym potworem, a modyfikacje miały nie kolidować z użytkowaniem go jako autka rodzinnego.
Po długotrwałych namowach :mrgreen: firma "WYPRAWA 4X4" zgodziła się na wykonanie zderzaka z płytą pod wyciągarkę. Zderzak został wykonany zgodnie z moimi sugestiami i prośbami m. in. przeszczepiono fabryczne spryskiwacze reflektorów.
zderzak 95.jpg
(37 KiB) Pobrany 1260 razy
W zderzaku znalazła swoje miejsce wyciągarka BULL FACE 9500
przód 95.jpg
(64,79 KiB) Pobrany 1260 razy
Zamontowano snorkel AIR TEC.
snorkel 95.jpg
(27,42 KiB) Pobrany 1260 razy
Tak przygotowany samochód jest w chwili obecnej spełnieniem moich marzeń o samochodzie którego mogę używać do bezstresowych zabaw w terenie oraz do codziennej jazdy po drogach asfaltowych.
Na pewno będą dalsze modyfikacje jednak na razie muszę się nacieszyć tym co jest w chwili obecnej zrobione 8)

misiekG
Klubowicz
Posty: 702
Rejestracja: 06 sty 2009, 22:38
Auto: HDJ100, LC200 V8
Kontakt:

Re: J95 Mlodyy

Post autor: misiekG »

no ładny brawo, fajny ten zderzak taki krótki nie wystający, może coć kiedys sam pomyślę jak ktoś ARBa kupi :mrgreen:

drako
Posty: 664
Rejestracja: 07 kwie 2008, 20:32
Auto: hdj80,wili,Lapl
Kontakt:

Re: J95 Mlodyy

Post autor: drako »

fajne nieprzegadane uniwersalne auto :!: na wycieczke do rumuni i do teatru .

Awatar użytkownika
rico69
Posty: 233
Rejestracja: 11 lut 2008, 09:56
Kontakt:

Re: J95 Mlodyy

Post autor: rico69 »

Ano, ładne. Zderzaczek extra. A nie taki klamot jak u mnie :mrgreen:

Zbyszek
Posty: 557
Rejestracja: 29 maja 2007, 12:45
Auto: Hil,Grizzly, Rubicon, texas 490,GLA4 matic
Kontakt:

Re: J95 Mlodyy

Post autor: Zbyszek »

Bardzo ładnie zrobione auto. Pozdrawiam łowcę owadów

Awatar użytkownika
mlodyy
Klubowicz
Posty: 634
Rejestracja: 29 paź 2007, 13:58
Auto: Zuzanki 4x4 ;-) razem 8x8
Kontakt:

Re: J95 Mlodyy

Post autor: mlodyy »

rico69 pisze:Ano, ładne. Zderzaczek extra. A nie taki klamot jak u mnie :mrgreen:
No właśnie zależało mi na zderzaku który zbytnio nie zwiększy gabarytów autka co się niestety dzieje przy zderzakach ARB lub TJM.

Zyzol
Posty: 347
Rejestracja: 20 gru 2007, 19:36
Auto: KDJ 95
J15
Kontakt:

Re: J95 Mlodyy

Post autor: Zyzol »

Fajowo wyszło. Zderzaczek sympatyczny, zawsze to mniej plastiku co tak męczy :wink:
Ile waży?

Tuco
Komisja Rewizyjna
Posty: 2165
Rejestracja: 18 gru 2008, 22:22
Auto: kdj95
Kontakt:

Re: J95 Mlodyy

Post autor: Tuco »

Gratuluję. Bardzo ładne autko... Ja właśnie jestem na początku drogi - która doprowadzi moją j9 do stanu takiego jak twój.

Pozdrawiam,

Tuco

Awatar użytkownika
mlodyy
Klubowicz
Posty: 634
Rejestracja: 29 paź 2007, 13:58
Auto: Zuzanki 4x4 ;-) razem 8x8
Kontakt:

Re: J95 Mlodyy

Post autor: mlodyy »

Zyzol pisze:Ile waży?
Powiem szczerze, że ja go nie ważyłem i podejrzewam, że w warsztacie też nie był ważony. Jednak przy moim zawieszeniu po założeniu zderzaka oraz wyciągarki autko wreszcie równo stanęło bo wcześniej miał lekko podniesiony przód w stosunku do tyłu. Więc zgodnie z opisem zawieszenia wynika że razem z Winchem około 50 kg 8)

Zyzol
Posty: 347
Rejestracja: 20 gru 2007, 19:36
Auto: KDJ 95
J15
Kontakt:

Re: J95 Mlodyy

Post autor: Zyzol »

Będe musiał się kiedyś umówić i loknąć..bo mnie sie bardzo spodobało podejście do tematu :wink:

Awatar użytkownika
RobertK.
Klubowicz
Posty: 544
Rejestracja: 10 kwie 2007, 10:04
Auto: 4 runner 2LT
Kontakt:

Re: J95 Mlodyy

Post autor: RobertK. »

Ładne i nie przegadane ;-)
Szacun dla twórcy zderzaka, dobrze dobrane proporcje....jeszcze tylko syntetyk do windy i jak znikną rolki....bajka :mrgreen:

Awatar użytkownika
mlodyy
Klubowicz
Posty: 634
Rejestracja: 29 paź 2007, 13:58
Auto: Zuzanki 4x4 ;-) razem 8x8
Kontakt:

Re: J95 Mlodyy

Post autor: mlodyy »

RobertK. pisze:Ładne i nie przegadane ;-)
Szacun dla twórcy zderzaka, dobrze dobrane proporcje....jeszcze tylko syntetyk do windy i jak znikną rolki....bajka :mrgreen:
Na razie "kryzys" więc syntetyk musi zaczekać 8)

drako
Posty: 664
Rejestracja: 07 kwie 2008, 20:32
Auto: hdj80,wili,Lapl
Kontakt:

Re: J95 Mlodyy

Post autor: drako »

warto rolki zaslonic plastikowa oslona. Wyciagarka zbiera caly syf z drogi: sol, zwir, pyl , bloto itd. Po roku niezasloniona wyciagarka wyglada jakby wrocila z Iraku a co gorsze moze sie okazac ze ten caly syf z drogi spowoduje ze nie ruszy. Dlatego warto rolki oslonic glupia plastikowa oslona lub czyms podobnym.

Syntetyki sa naprawde super , ale nie wiem czy przy tak sporadycznym uzywaniu jak w naszych autobusach turystycznych nie warto tego tysiaka wydac na cos innego.

Awatar użytkownika
mlodyy
Klubowicz
Posty: 634
Rejestracja: 29 paź 2007, 13:58
Auto: Zuzanki 4x4 ;-) razem 8x8
Kontakt:

Re: J95 Mlodyy

Post autor: mlodyy »

drako pisze:warto rolki zaslonic plastikowa oslona. Wyciagarka zbiera caly syf z drogi: sol, zwir, pyl , bloto itd. Po roku niezasloniona wyciagarka wyglada jakby wrocila z Iraku a co gorsze moze sie okazac ze ten caly syf z drogi spowoduje ze nie ruszy. Dlatego warto rolki oslonic glupia plastikowa oslona lub czyms podobnym.
Powiem szczerze że się też już nad tym zastanawiałem na razie po każdym większym upalaniu myjka rolek oraz wyciągarki ale woda też jej raczej nie służy :(

drako
Posty: 664
Rejestracja: 07 kwie 2008, 20:32
Auto: hdj80,wili,Lapl
Kontakt:

Re: J95 Mlodyy

Post autor: drako »

zwlaszcza woda ( a z tych zderzakow sie wyciagarki na "przeglad" nie wyciaga w 5 min)
naprawde warto.

ODPOWIEDZ