olej AHC - zamienniki

Moderator: luk4s7

Awatar użytkownika
Michal
Posty: 38
Rejestracja: 03 sie 2009, 10:33
Auto: HDJ100

olej AHC - zamienniki

Post autor: Michal »

Część
Czy istnieja jakies zamienniki oryginalnego oleju do zawieszenia hydraulicznego.
Jakoś ciężko mi uwierzyć, że to olej, który jest tylko w toyocie i nie mogę wlać tam nic normalnego, a nigdzie nie moge znależć specyfikacji tego oleju.
Może ktoś coś wie z własnego doświadczenia ?

Awatar użytkownika
LEX
Posty: 1582
Rejestracja: 23 wrz 2007, 22:01
Auto: Lexus LX450
Kontakt:

Re: olej AHC - zamienniki

Post autor: LEX »

Być może podpasuje castrol LHM. Jest on używany w zawieszeniach citroena. Kiedyś go kupowałem do specjalnych hamulcow hydraulicznych, które nie akceptowaly dot4. Generalnie potrzebny jest jakiś olej do hydrauliki, który się nie spienia. Z pewnością coś się dobierze.

Awatar użytkownika
Michal
Posty: 38
Rejestracja: 03 sie 2009, 10:33
Auto: HDJ100

Re: olej AHC - zamienniki

Post autor: Michal »

To, że coś można dobrać to sie domyślam, tylko pytanie co i jak dobrać nie znając żadnego parametru oleju oryginalnego ?

Awatar użytkownika
LEX
Posty: 1582
Rejestracja: 23 wrz 2007, 22:01
Auto: Lexus LX450
Kontakt:

Re: olej AHC - zamienniki

Post autor: LEX »

A w serwisie nie mogą Ci pokazać butelki? Z pewnością są jakieś napisy na niej. Wygooglowałem trochę i potwierdzam to co pisałem powyżej: w zawieszeniu jest olej mineralny o niskiej lepkości. Taki właśnie jak LHM albo jakikolwiek inny olej hydrauliczny. Na przykład układy wspomagania są zaprojektowane do pracy na oleju hydraulicznym i często fabrycznie są takim zalewane. Jedynie dla uproszczenia klientom sprawy piszą, żeby nalewać Dexron, który jest też olejem hydro, ale ma detergenty i inne modyfikatory tarcia, gdyż używa się go w skrzyniach biegów. Gdyby siadło wspomaganie to można równie dobrze spuścić olej z hydrauliki koparki i nalać :-)

Być może popatrz na oleje do widelców w motocyklach. Są to oleje hydro, niepieniące się.

Reasumując:

Ja do niczego nie namawiam, ale ja bym spróbował wlać olej hydrauliczny. Ty zrobisz jak uważasz i na własne ryzyko. Ja nie wierzę w gadanie, że jest to specjalny olej zaprojektowany przez toyotę itd... Hyraulika to dziedzina dość prosta (taka zabawa metalowymi strzykawkami) i nie wierzę w potrzebę olejów z kosmosu.

Wszystko zależy od tego ile masz kasy. Jeśli wahasz się czy w ogóle zostać przy hydraulicznym zawieszeniu, to wlewaj co popadnie i jak padnie, to masz pretekst do zmiany na Dobinsona czy OME (co gorąco polecam). Jeśli jednak kochasz swoje zawieszenie szczerą miłością, to musisz podreptać do Toyoty po buteleczkę oleju, sorry :-(

arekg25
Posty: 30
Rejestracja: 29 kwie 2009, 15:51
Auto: hdj100
Kontakt:

Re: olej AHC - zamienniki

Post autor: arekg25 »

LEX pisze:A w serwisie nie mogą Ci pokazać butelki? Z pewnością są jakieś napisy na niej. Wygooglowałem trochę i potwierdzam to co pisałem powyżej: w zawieszeniu jest olej mineralny o niskiej lepkości. Taki właśnie jak LHM albo jakikolwiek inny olej hydrauliczny. Na przykład układy wspomagania są zaprojektowane do pracy na oleju hydraulicznym i często fabrycznie są takim zalewane. Jedynie dla uproszczenia klientom sprawy piszą, żeby nalewać Dexron, który jest też olejem hydro, ale ma detergenty i inne modyfikatory tarcia, gdyż używa się go w skrzyniach biegów. Gdyby siadło wspomaganie to można równie dobrze spuścić olej z hydrauliki koparki i nalać :-
Potwierdzam powyższe.
Spowodowałem wyciek dwukrotnie w zawieszeniu mojego auta. Za pierwszym razem uzupełniłem olejem z Toyoty.
Po powtórnym zerwaniu przewodu zmieniłem olej na LHM który jest łatwodostępny . Zrobiłem tak 50 kkm i jest ok.
Ostatnio zmieniony 22 sie 2013, 09:44 przez milczacy, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: poprawiłem cytowanie

Awatar użytkownika
Pyrka
Posty: 3742
Rejestracja: 15 mar 2009, 12:59
Kontakt:

Re: olej AHC - zamienniki

Post autor: Pyrka »

Znalezione: "There is no substitute for the Toyota brand AHC suspension fluid. Anything else will destroy the accumulator globes ($2500+ replacement). Tell toyota you have a 2006 Landcruiser w/ the AHC suspension and need the fluid. They should be able to look up the P/N. " .

Poczytaj więcej tutaj wśród wyników dot. AHC: http://forum.ih8mud.com/searchresults.p ... .html#1174

AHC jest w tym blaszanym pojemniku
Obrazek

Awatar użytkownika
Michal
Posty: 38
Rejestracja: 03 sie 2009, 10:33
Auto: HDJ100

Re: olej AHC - zamienniki

Post autor: Michal »

Dziękuje wszytkim za odpowiedz.
Tez mysle, ze jest to jakis zwyczajny olej hydrauliczny i nie widze sensu kupowania go w toyocie.
Spróbuje olejem Total mineralnym do lhm.
Ze swoim zawieszeniem w toyce nie jestem mozno zwiazany i i tak bedzie tam OME lub Dobinson, temu zawieszeniu poprostu nie ufam.

Pozdrawiam

tom
Posty: 4
Rejestracja: 16 cze 2010, 20:58
Auto: UZJ100
Kontakt:

Re: olej AHC - zamienniki

Post autor: tom »

Jeżeli nie zależy Tobie na AHC to możesz lać co masz pod ręką.
Jeżeli komuś zależy na AHC to stanowczo odradzam eksperymentów. Płyn do wspomagania/ hamulcowy rozpuszcza membranę w "akumulatorach" amortyzatorów, a ich wymiana to dość spory wydatek + kłopotliwe płukanie całego układu.
pozdrawiam

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18038
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: olej AHC - zamienniki

Post autor: kylon »

Ale płyn oryginalny w Toyocie nie kosztuje wcale drożej od normalnego dobrego płynu hamulcowego :shock:

Awatar użytkownika
rembacz
Posty: 299
Rejestracja: 22 kwie 2013, 11:59

Re: olej AHC - zamienniki

Post autor: rembacz »

kylon pisze:Ale płyn oryginalny w Toyocie nie kosztuje wcale drożej od normalnego dobrego płynu hamulcowego :shock:

Tak 4l-390zł ale 0,5l-190zł :mrgreen:
Co ciekawsze to zakończyli produkcję AHC, jest jeszcze dostępny ale trzeba czekać do września.
Potrzebuje na dolewkę czy ktoś reflektuje na wspólny zakup?

Awatar użytkownika
yallayalla
Posty: 68
Rejestracja: 17 lut 2012, 04:36
Auto: HDJ100 VX, 1HD-FTE, AHC
Kontakt:

Re: olej AHC - zamienniki

Post autor: yallayalla »

Produkcja płynu nie została zakończona. Jest nadal dostępny i bez przeszkód.

ODPOWIEDZ