Zawieszenie OME

Moderator: luk4s7

Awatar użytkownika
Michal
Posty: 38
Rejestracja: 03 sie 2009, 10:33
Auto: HDJ100

Zawieszenie OME

Post autor: Michal »

Witam
Potrzebuje indexy zawieszenia Ome do HDJ100, chce sie upewnić czy dobrze dobrałem:
-drążki skrętne - chyba tylko jeden rodzaj 303002
-spręzyny zawieszenia tył +200kg + 50mm OME 863
-amory przód OME N133
-amory tył OME N74E

czy ktoś ma taki zestaw ?
Może powinnienem dobrać coś inaczej ?
Przód zderzak stalowy + wyciągarka, całość chciałbym 40-50mm w górę, tył +200kg.

Pozdrawiam

pitero
Posty: 4
Rejestracja: 19 gru 2010, 17:15
Auto: BJ40, HDJ100
Kontakt:

Re: Zawieszenie OME

Post autor: pitero »

Hej Michal, udalo Ci sie zalozyc ten zestaw? I jak? Mniej wiecej w tym samym czasie zalozylem dokladnie opisany przez Ciebie. Strasznie twardo na pusto z tylu, w dodatku skusilem sie na amorki OME sport. Przod na drazkach OME OK.

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18038
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: Zawieszenie OME

Post autor: kylon »

Hej Pitero. Też Cię serdecznie witamy na forum.

pitero
Posty: 4
Rejestracja: 19 gru 2010, 17:15
Auto: BJ40, HDJ100
Kontakt:

Re: Zawieszenie OME

Post autor: pitero »

Hej Kylon, też Cie witam. Wreszcie sie zarejestrowalem - koniec z podglądactwem!
Jakies postepy przy odbudowie Twojej J40? Wyjedziesz do wiosny? Remont blacharki mojej jest w fazie snu zimowego, ale dzieki za oferte blotnikow, wrocimy do tematu blizej wiosny.

Awatar użytkownika
Michal
Posty: 38
Rejestracja: 03 sie 2009, 10:33
Auto: HDJ100

Re: Zawieszenie OME

Post autor: Michal »

Cześć
Nic jeszcze nie zmieniałem, hydraulika jak na złość nie chce się popsuć, poza tym mało toyotą ostatnio w ogóle jeżdżę.
Myślę, że bliżej wiosny coś pomyśle w temacie, bo jeżdżąc na oryginalnym zawieszeniu cały czas czuje niepewność, że coś się w końcu rozpadnie.

pitero
Posty: 4
Rejestracja: 19 gru 2010, 17:15
Auto: BJ40, HDJ100
Kontakt:

Re: Zawieszenie OME

Post autor: pitero »

Cześć. Oj długo możesz czekać, aż Ci się sama hydraulika zepsuje :lol: , to nie citroen. Ja u siebie zdemontowałem, trwało to 2 tygodnie i ciężko było. Dużo elementów Jeponce montują do ramy przed założeniem budy, ciężko się dostać do wielu śrubek. Ja się nawet mocno w terenie starałem hydraulikę negatywnie zweryfikować, jednak do końca działała idealnie. Na OME to zupełnie inne auto. Stabilne, ale na pusto wyjątkowo twardo! Tył +200 kg chętnie zmienię na nominał bo na pusto plomby wypadają. W innych autach, które miałem zawsze montowałem OME +200kg i było duzo bardziej ok. Może to wina aorkow, bo po raz pierwszy założyłem OME Sport. Podnieść przód na drążkach OME możesz wysoko, ale wahacze zaczynają pracować za bardzo w pionie, przeguby wtedy też dostają. Ostatecznie, za radą Kylona, skręciłem drążki i mam teraz niżej przód od tyłu o 3 cm i tak jest ok.

Awatar użytkownika
lucjan
Posty: 605
Rejestracja: 28 cze 2009, 23:48
Auto: HDJ100
Kontakt:

Re: Zawieszenie OME

Post autor: lucjan »

No to jaki zestaw OME jest w końcu optymalny do HDJ100?
Co by te plomby "na pusto" nie wypadaly, bo trochę ich mam :mrgreen:
Ja popatrzyłem trochę i z poradami @seburaj'a rozważam zakup w zestawieniu:
- AMORTYZATOR PRZEDNI OME N100
- AMORTYZATOR TYLNY OME N101
- SPRĘŻYNY TYLNE OME 863
- DRĄŻKI SKRĘTNE OME J100 - DIESEL 3-303002
A co ze sprężynami przednimi? Bo zauważyłem, że mi ich brakuje :mrgreen:

Awatar użytkownika
seburaj
Posty: 2541
Rejestracja: 24 kwie 2007, 15:15
Auto: by?o: LJ70, BJ73, HDJ100, KZJ95...
Kontakt:

Re: Zawieszenie OME

Post autor: seburaj »

pitero pisze: Ja u siebie zdemontowałem, trwało to 2 tygodnie i ciężko było. Dużo elementów Jeponce montują do ramy przed założeniem budy, ciężko się dostać do wielu śrubek.
nie wiem, skad sie bierze ten mit... warsztat ktory demontowal mi zawias wysmial mnie (po demontazu), jak im przytoczylem takie wlasnie opinie :roll: ani ciezko, ani trudno, ani dlugo...

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18038
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: Zawieszenie OME

Post autor: kylon »

Wycinając przewody w pień i nie patrząc na zniszczenia elementów AHC można to spokojnie zdemontować w parę godzin. Jeśli się chce sprzedać każdą rurkę na Allegro to trzeba się uzbroić w cierpliwość. Ja już na AHC powoli patrzeć nie mogę. Wczoraj miałem przez chwilę na placu 4 setki z tą przypadłością a z kolejnymi dwoma zdalnie prowadziłem wymianę zdań :mrgreen:

misiekG
Klubowicz
Posty: 702
Rejestracja: 06 sty 2009, 22:38
Auto: HDJ100, LC200 V8
Kontakt:

Re: Zawieszenie OME

Post autor: misiekG »

nie demonizujcie tegi AHC, ja przejechałem na tym z 10 tys. i byl bardzo komfortowo, całkowity przebieg około 100 tys. :wink:

Awatar użytkownika
lucjan
Posty: 605
Rejestracja: 28 cze 2009, 23:48
Auto: HDJ100
Kontakt:

Re: Zawieszenie OME

Post autor: lucjan »

Ja mam teraz 145 tyś na liczniku, z czego sam przejechałem prawie 60 tyś. od lipca 2009 i byłem bardzo zadowolony z hydro-zawieszenia. A uwierzcie, że "wdrapuję" się nią w zdumiewające miejsca. Już niestety nie jestem szczęśliwy, bo pomarańczową "choinkę" mam na desce, a działa jedynie tył. Po niedzieli przegląd wszystkich kabelków będzie i pewnie się okaże, że to zwarcie więc znów wymiana się przeciągnie w czasie, bo to że docelowo zawieszenie do wymiany zostało przesądzone już dawno. Ale jak to będzie coś grubszego, to zmieniam "od ręki".

Awatar użytkownika
Michal
Posty: 38
Rejestracja: 03 sie 2009, 10:33
Auto: HDJ100

Re: Zawieszenie OME

Post autor: Michal »

lucjan pisze:No to jaki zestaw OME jest w końcu optymalny do HDJ100?
Co by te plomby "na pusto" nie wypadaly, bo trochę ich mam :mrgreen:
Ja popatrzyłem trochę i z poradami @seburaj'a rozważam zakup w zestawieniu:
- AMORTYZATOR PRZEDNI OME N100
- AMORTYZATOR TYLNY OME N101
- SPRĘŻYNY TYLNE OME 863
- DRĄŻKI SKRĘTNE OME J100 - DIESEL 3-303002
A co ze sprężynami przednimi? Bo zauważyłem, że mi ich brakuje :mrgreen:
Cześć
Cały czas nie zmieniłem zawieszenia, ale myślę, że w końcu niedługo to nastąpi.
Niestety o ile co do przodu ty sytuacja jest oczywista, to z tyłem gorzej, spręzyn jest wiele rodzaji i nie za bardzo wiadomo co wybrać, fajnie jakby parę osób, które ma lub miało OME w hdj100 wypowiedziało się.
Z tego co patrzyłem to i tak puki co chyba nikt nie ma drążków od ręki...
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18038
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: Zawieszenie OME

Post autor: kylon »

Ja mam :mrgreen:

Awatar użytkownika
lucjan
Posty: 605
Rejestracja: 28 cze 2009, 23:48
Auto: HDJ100
Kontakt:

Re: Zawieszenie OME

Post autor: lucjan »

kylon pisze:Ja mam :mrgreen:
Nie kuś!!! :P

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18038
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: Zawieszenie OME

Post autor: kylon »

Ja tylko odpowiadam na stwierdzenie :mrgreen:. Mam drążki ale reszta do ściągnięcia :mrgreen:

ODPOWIEDZ